Seitenkopf
platzhalterHomepagetrennlinieFilmytrennlinieRelacjetrennlinieRecenzjetrennlinieGaleriatrennlinieOpis projektu trennliniePrasa o nas trennliniePartnerzytrennlinie
 
2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007

Grudzień 2010

Reksio
Reksio i mrówki (od 2 lat)
film rysunkowy 9’29, scenariusz Lechosław Marszałek, reżyseria Romuald Kłys, SFR Bielsko-Biała 1986

Reksio ma kłopoty z mrówkami faraona, których droga prowadzi przez jego terytorium. Wszelkie sposoby i podstępy nie przynoszą rezultatu. Reksio dochodzi do wniosku, że skoro nie da się mrówek przepędzić, to trzeba je polubić.

Pampalini i grizzly
Pampalini i grizzly (od 3 lat)
film rysunkowy, 8’54, scenariusz Leszek Mech i Bronisław Zeman, reżyseria Marian Cholerek, SFR Bielsko-Biała 1977

Pampalini dostał zamówienie na złapanie niedźwiedzia grizzly. Zastawia na niego wiele pułapek, niestety z marnym skutkiem. W końcu niedzwiedź pozbywa sie intruza - nieustraszony Pampalini zmyka przed....

Bolek i Lolek
Bolek i Lolek: Fałszywy dziadek (od 3 lat)
film rysunkowy, 9’51, scenariusz i reżyseria Stanisław Duelz, SFR Bielsko-Biała 1965

Bolek i Lolek spędzają wakacje na wsi. Jak zwykle leniwy Bolek próbuje wykorzystać mniejszego kolegę. Ale Lolek znajduje sposób, by odpłacić mu pięknym za nadobne.

Listopad 2010

dla dzieci młodszych

Reksio i UFO
Reksio i UFO (od 4 lat)
film rysunkowy 9’25, scenariusz i reżyseriaLechosław Marszałek, SFR Bielsko-Biała 1979

Reksio-kosmonauta ląduje na obcej planecie. Spotyka tam bohaterów różnych bajek: Syrenkę, smoka i królewnę. Musi bronić ich przed UFO z kosmosu. Robi się niebezpiecznie...

galerie_link

Koziołek Matołek
Upał (od 2 lat)
animacja, 9’, scenariusz Andrzej Lach i Roman Duś na podstawie książki K. Makuszyńskiego i M. Walentynowicza "120 przygód Koziołka Matołka", reżyseria Bohdan Nowicki, SMF Warszawa i TVP, 1969-1971

Podczas kolejnego etapu swojej podróży Koziołek Matołek spotyka swojego dawnego znajomego, osła. Udają się razem nad rzekę, aby nad chłodną wodą przeczekać największy upał.

galerie_link

Gapiszon
Porządki Gapiszona (od 3 lat)
animacja, 10’, scenariusz Jerzy Kotowski i Bohdan Butenko, reżyseria Jerzy Sobolewski, SE-MA-FOR Łódź 1964

Gapiszonowi nie zawsze wszystko się udaje i dlatego inne dzieci się z niego śmieją. Ale nigdy nie brakuje mu pomysłów, jak wybrnąć z trudnej sytuacji.

galerie_link

dla dzieci starszych
Piotruś i wilk
Magiczne drzewo: Berło (od 7 lat)
film fabularny, 25’, scenariusz i reżyseria Andrzej Maleszka, TVP 2005

W listopadzie nad doliną Warty przeszła burza, która powaliła olbrzymi dąb. Nie był to zwyczajny dąb, było to magiczne drzewo. Ludzie nie wiedzieli, że w tym drzewie zaklęta jest ogromna moc. Pocięli je na deski i zrobili z nich setki różnych przedmiotów. A każdy przedmiot zachował cząstkę magicznej siły. Wysłano je do sklepów na całym świecie i od tego dnia zaczęły się dziać dziwne rzeczy.
Dwaj chłopcy mają to samo imię: Adam. Mieszkają obok siebie i są przyjaciółmi. Mama jedengo z nich, nazwijmy go Adam 1, nie jest zadowolona z tej przyjaźni. Uważa, że Adam2 ma zły wpływ na jej syna, na którego ona ciągle krzyczy. Królewskie Towarzystwo Naukowe ogłasza konkurs na najlepszego ucznia i obaj Adamowie mają szanse, by go wygrać. Nie zdradzimy, kto został zwycięzcą, ale ponieważ chłopcy są zaprzyjaźnieni, dzielą się nagrodą. Jest nią drewniane berło, które - jak się wkrótce okazuje - ma magiczne właściwości. Adam1 wpada na pomysł, jak może zmienić zachowanie swojej mamy. Jak chce to osiągnąć i czym to się kończy, zobaczymy na filmie.

Nagrody filmowe
2006 - Andrzej Maleszka
Monachium (MF Telewizyjny "Prix Jeunesse International") Nagroda jury dziecięcego, Nagroda Główna Grand Prix
2007 - Andrzej Maleszka USA, Emmy Aword - w kategorii "Programy dla dzieci i młodzieży"


partnerlogos