Seitenkopf
platzhalterHomepagetrennlinieFilmytrennlinieRelacjetrennlinieRecenzjetrennlinieGaleriatrennlinieOpis projektu trennliniePrasa o nas trennliniePartnerzytrennlinie
 
Filmy
2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007

Grudzień 2016

Gwiazdka Lisa Leona
Gwiazdka Lisa Leona
animacja 9’45, scenariusz Krzysztof Kowalski, reżyseria Romuald Kłys, 1982

Lis postanawia zdobyć na święta choinkę i prezent dla Bobra. Próby zdobycia prezentów na zwierzętach przebranych za Mikołajów kończą się niefortunnym spotkaniem z niedźwiedziem. Wyprawa kończy się katarem, ale Leon zdobywa dla Bobra prezent.

Październik 2016

Mis Fantazy Imieniny
Imieniny Fantazego (od 3 lat)
film rysunkowy z dialogami, 13’10, scenariusz i dialogi Ewa i Marek Karwan-Jastrzębscy na motywach powieści Ewy Karwan-Jastrzębskiej, Reżyseria odcinka i głó wny reżyser serii: Robert Turło, TV SFA Poznań 2007 (kadr filmowy z zasobów TV SFA)

Na Słonecznej Polanie Julka i Zagadka przygotowują przyjęcie imieninowe - niespodziankę dla Misia Fantazego. Tymczasem Fantazy budzi się w swoim szałasie i słyszy płacz. To płacze Trąbuś, który zapomniał jak ma na imię. Fantazy oferuje swoją pomoc, jednak po chwili obaj wpadają w łapy Złodzieja Imion.

Jaś i Małgosia
Bajki o bajkach: Jaś i Małgosia (od 3 lat)
film rysunkowy z dialogami, 10’, reżyseria i scenariusz: Agnieszka Niżegorodcew, TV SFA Kraków 1987 (kadr filmowy z zasobów TV SFA)

Do bajki o Jasiu i Małgosi trafiają dwaj krasnale. Chcąc pomóc dzieciom pokonać złą czarownicę, sprowadzają Czerwonego Kapturka, wilka oraz siedmiu krasnoludków Królewny Snieżki. Dopiero jednak Złotej Rybce, przy pomocy kijów-samobijów udaje się wypędzić Babę Jagę .

Wrzesień 2016

Czerwony Kapturek
Bajki o bajkach: Czerwony Kapturek (od 3 lat)
film rysunkowy z dialogami, 10’, reżyseria i scenariusz: Agnieszka Niżegorodcew, TV SFA Kraków 1979 (kadr filmowy z zasobów TV SFA)

Z bajki o krasnoludkach i sierotce Marysi dwaj krasnale przechodzą do bajki o Czerwonym Kapturku i postanawiają ją poprawić. Razem z szewczykiem i zionącym ogniem smokiem z innej bajki atakują wilka, który staje się potulny i bierze odział we wspólnej zabawie.

Nagrody filmowe
1992 - Nagroda Główna "Oskarek"
w konkursie OFFA dla Dzieci w Dębicy

Mis Fantazy Zielone Pagorki
Miś Fantazy: Kraina Zielonych Pagórków (od 3 lat)
film rysunkowy z dialogami, 13’10, scenariusz i dialogi Ewa i Marek Karwan-Jastrzębscy na motywach powieści Ewy Karwan-Jastrzębskiej, Reżyseria odcinka: Andrzej Kukuła, głó wny reżyser serii: Robert Turło, TV SFA Poznań 2007 (kadr filmowy z zasobów TV SFA)

Czarodziej Prospero daje Fantazemu deskę, farby i pędzel, aby namalował swoją wymarzoną krainę. Szczęśliwy Fantazy dotyka łapą namalowanych traw i nagle znajduje się w Krainie Zielonych Pagórków. Ku swojemu zdziwieniu, spotyka tam Lewka Leoniusza.

Czerwiec 2016

Mis Fantazy Krysztal cz.2
Miś Fantazy: Tajemnica kryształu cz.II (od 3 lat)
film rysunkowy z dialogami, 13’10, scenariusz i dialogi Ewa i Marek Karwan-Jastrzębscy na motywach powieści Ewy Karwan-Jastrzębskiej, reżyseria odcinka: Robert Turło, TV SFA Poznań 2006 (kadr filmowy z zasobów TV SFA)

Julia i niebieski Miś wedrują przez podziemne szlaki. Przyjaciele, aby uratować Julię i Misia, muszą wejść do podziemi wejściem pod wodospadem, który okazuje się zamarznięty. Czy przyjaciele odnajdą kryształ?

Kopytko i Kwak
Baśnie i bajki polskie: Szewczyk Kopytko i Kaczor Kwak (od 3 lat)
film rysunkowy z dialogami, 13’, reżyseria, scenariusz, dialogi: Andrzej Gosieniecki (na motywach bajki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szewc Kopytko i Kaczor Kwak"), TV SFA Poznań 2009 (kadr filmowy z zasobów TV SFA)

Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko... u Szymona Dratwy terminował mały Szewczyk Kopytko. Nie praca była mu jednak w głowie tylko płatanie figli. Pewnego dnia Szewczyk Kopytko wyruszył w świat. Na rozstaju dróg spotkał Kaczora Kwaka, takiego samego psotnika jak on sam...

Nagrody filmowe
2010 - III MIEJSCE
w konkursie twórców dla dzieci, II Ogólnopolski Festiwal Animacji Filmowych Borutafest 2010, Łęczyca / 2010

Maj 2016

Mis Fantazy Krysztal cz. 1
Miś Fantazy: Tajemnica kryształu cz. I (od 3 lat)
film rysunkowy z dialogami, 13’10, scenariusz i dialogi Ewa i Marek Karwan-Jastrzębscy na motywach powieści Ewy Karwan-Jastrzębskiej, reżyseria odcinka: Robert Turło, TV SFA Poznań 2006 (kadr filmowy z zasobów TV SFA)

Julia i niebieski Miś przybywają do Słonecznej Krainy. Ku ich zaskoczeniu w Krainie panuje przejmujący chłód, a wszystko wokół powoli zamarza. W dziupli Drzewa Spotkań zawsze był magiczny kryształ, największy skarb i serce Krainy. Dziupla okazuje się jednak pusta. Czy przyjaciele odnajdą kryształ?

Zlota jablon
Baśnie i bajki polskie: Złota Jabłoń (od 3 lat)
film rysunkowy z dialogami, 13’, scenariusz, reżyseria, scenografia, dialogi: Joanna Jasińska-Koronkiewicz, TV SFA Poznań 2008 (kadr filmowy z zasobów TV SFA)

Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko... w pewnej wiosce w pobliżu dużego miasta, mieszka wdowiec Drwal Jakub ze swoją córką Dorotką. Po miejskim targu rozchodzi się plotka, że drwal Jakub ma skarb. Bogata mieszczka Brunhilda postanawia go zdobyć i poślubia Jakuba. Kiedy Jakub wyrusza na wyrąb lasu, Brunhilda wprowadza w jego domku swoje porządki i rozpoczyna poszukiwania skarbu.

Nagrody filmowe
2010 - I MIEJSCE
w konkursie twórców dla dzieci, II Ogólnopolski Festiwal Animacji Filmowych Borutafest 2010, Łęczyca / 2010

Kwiecień 2016

Kozucha Kłamczucha
Baśnie i bajki polskie: Kozucha Kłamczucha (od 3 lat)
film rysunkowy z dialogami, 13’, scenariusz i dialogi Paweł Lesisz na motywach bajki Janiny Porazińskiej, reżyseria, scenografia, dekoracje, zdjęcia 2D: Andrzej Kukuła, TV SFA Poznań 2008 (kadr filmowy z zasobów TV SFA)

Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko... żyła sobie Gospodyni z Psem Hałaskiem, Kotem Wąsatkiem i z bardzo rozpieszczoną Kozą. Pewnego dnia do drzwi chaty puka dziewczynka o imieniu Zazulka. Gospodyni postanawia przyjąć ją pod swój dach, a Zazulka ma za to paść Kozę.

Nagrody filmowe
2010 - II MIEJSCE
w konkursie twórców dla dzieci, II Ogólnopolski Festiwal Animacji Filmowych Borutafest 2010, Łęczyca / 2010

Fantazy_cylinder
Miś Fantazy: Magiczny cylinder (od 3 lat)
film rysunkowy z dialogami, 13’10, scenariusz i dialogi Ewa i Marek Karwan-Jastrzębscy na motywach powieści Ewy Karwan-Jastrzębskiej, reżyseria odcinka: Marzena Nehrebecka (debiut), Waldemar Mordarski (debiut), główny reżyser serii: Robert Turło, TV SFA Poznań 2006 (kadr filmowy z zasobów TV SFA)

Żaba Kapa-Kapa, Zagadka, Julka i Miś Fantazy zaglądają do skrzyni wyrzuconej na brzeg morza. Ze znalezionego w niej cylindra wyskakuje Królik. Po chwili w cylindrze znikają Żuczek Wesołek, żaba i miś...

Marzec 2016

O królewnie zaklętej w żabę
Baśnie i bajki polskie: O królewnie zaklętej w żabę
animacja 13’, scenariusz na motywach bajki Antoniego J. Glińskiego Ewa Jabłońska, reżyseria Robert Turło, 2005

Sędziwy król postanawia oddać koronę jednemu z trzech synów. Zwraca się do nadwornego astrologa o radę, którego syna wybrać. Astrolog każe królewiczom strzelać z łuku i poszukać żony tam, gdzie trafią ich strzały. Strzała najmłodszego królewicza upada na bagnach obok zielonej żabki. Kandydatki na żony muszą przejść trzy próby. Jak poradzi sobie z tymi zadaniami mała żabka?

Nagrody filmowe
2004 - Robert Turło Kraków
(Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych) - Srebrna Kreska dla najlepszego filmu animowanego dla dzieci
2006 - Robert Turło Kair (MFF dla Dzieci) - Nagroda Jury Profesjonalnego za najlepszy film telewizyjny dla dzieci
2005 - Robert Turło Houston (Worldfest Independent Film Festival) - Nagroda Specjalna Jury w kategorii: film krótkometrażowy, animacja.

Luty 2016

Kocidrapka
Kocidrapka (od 3 lat)
film rysunkowy 8, scenariusz i reżyseria Bronisław Zeman i Andrzej Orzechowski, SFR Bielsko-Biała 2013 (kadr filmowy z zasobów SFR) 

W opuszczonym domu mieszka kot Kocidrapka. Pewnego dnia zjawiają się nieproszeni goście. Ja zareaguje na nich Kocidrapka? Czy uszanują oni zwyczaje gospodarza? Czy Kocidrapka znajdzie z nimi wspólny język?

Nagrody filmowe
2015 - II miejsce
w kategorii: "Teraz - wczesnoszkolne dzieciaki mają głos!" na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA

Domek
Domek (od 3 lat)
film rysunkowy z dialogami, 10’35, scenariusz napodstawie wiersza Joanny Wilkońskiej "Przygody ślimaczka Maciusia" i reżyseriaAleksandra Magnuszewska-Oczko, SFR 2006

Pewnego dnia ślimak Maciuś obudził się w złym humorze: słońce grzało za mocno, ptaki śpiewały za głośno, nawet jego domek wydał mu się mały, brzydki i za ciężki do noszenia na grzbiecie. Wyruszył zatem na poszukiwanie nowego domu. Jak się skończyła jego wyprawa?


Styczeń 2016

Bolek i Lolek: Sportowcy
Bolek i Lolek - Sportowcy (od 3 lat)
film rysunkowy 10’11, scenariusz Wacław Wajser, reżyseria Wacław Wajser, SFR Bielsko-Biała 1964

Bolek i Lolek zwabieni plakatem szkolnej olimpiady przygotowują się do sportowych zawodów. Na szkolnym boisku chłopcy trenują biegi i skoki.

Reksio śpiewak
Reksio Śpiewak (od 3 lat)
film rysunkowy 9’38, scenariusz i reżyseriaLechosław Marszałek, SFR Bielsko-Biała 1975

Reksio, słysząc skrzypce, a potem fortepian, próbuje śpiewać. Początki są wielce nieporadne...

partnerlogos Landeshauptstadt Hannover Samo Zycie Polskadomena Generalkonsulat der Republik Polen in Hamburg Polenflug 09 Podcast