Seitenkopf
platzhalterHomepagetrennlinieFilmytrennlinieRelacjetrennlinieRecenzjetrennlinieGaleriatrennlinieOpis projektu trennliniePrasa o nas trennliniePartnerzytrennlinie
 
Filmy
2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007

Listopad 2012

 

"Bolek i Lolek -Kosmonauci"
film rysunkowy 9 min. 3 sek., Reż: Leszek Lorek, Polska 1964.

Zafascynowani lotem Gagarina Bolek i Lolek podejmują próbę kosmicznej podróży. Wszystko kończy się szczęśliwie już na samym starcie, a bohaterowie wstydzą się z powodu braku technicznej wiedzy.

 

"Reksio wynalazca"
film rysunkowy 9 min. 16 sek., Reż: Edward Wątor, Polska 1973.

Reksio wymyśla różne urządzenia, które pomagają mu spełniać żądania opiekunów.

 

"Как казаки инопланетян встречали"/Jak Kozacy spotkali sie z kosmitami
film rysunkowy 19 min., Autor: Vladimir Dakhn, ZSRR 1987.

W filmie rosyjskim przeżyjemy wielonarodową historię kosmiczną. Podczas gdy Kozacy gotują smaczną zupę, nieoczekiwanie na ziemie ladują przybysze z kosmosu. Przyczyna tego jest brak oleju w pojeździe kosmicznym. Kozacy z przyjemnością postanawiaja pomóc i ruszają wspólnie na drogę poszukiwania odpowiedniego oleju napędowego. Nie jest to proste zadanie. Przemierzają wspólnie różne kraje, a czy rzeczywisie uda im sie go znaleźć, czy znajdą rozwiązanie?

 

Marzec 2012

 

"À nous la rue"/Nasza ulica
"Princesse Yennega"/ Księżniczka Yennenga
film rysunkowy 13', reżyseria Claude Le Gallou, Francja 1986

W królestwie Moogho wielki król podporządkował sobie wszystkie plemiona. Tylko wojownicy Nions-Nionsés stawiają mu opór. Córka króla wyrusza na wojnę, by bronić honoru ojca. Pomaga jej w tym zaczarowany koń.

"À nous la rue"/Nasza ulica
"À nous la rue"/Nasza ulica
krótki film fabularny 14min 40 sec., reżyseria:  Moustapha Dao, Burkina Faso 1989

Film z Burkina Faso pokazuje życie dzieci i dorosłych, czasem spokojne, czasem pełne temperamentu. W centrum uwagi znajdują się dzieci, którym towarzyszymy podczas zabawy i czasu wolnego.

Styczeń 2012

 

"La Femme mariée a trois hommes"/Kobieta wybiera męża
"La Femme mariée a trois hommes"/Kobieta wybiera męża
film rysunkowy 6 min 11 sec, reżyseria Cilia Sawadogo i Danièle Roy, 1993 

To stara afrykańska opowieść: Pewną królewnę chce poólubić aż trzech kandydatów. Aby wybrać odpowiedniego, wychodzi ona za mąż za każdego z nich i poddaje ich różnym próbom. Na końcu znajduje tego, którego kocha.

galerie_link

 

"La Femme mariée a trois hommes"/Kobieta wybiera męża
"Le Crapaud chez ses beaux-parents"(Ropucha odwiedza teściów)
film rysunkowy, 8', reżyseria Jean-Michel Kibushi Ndjate Wooto, Burkina Faso 1992

Jest to historia ropuchy, która w drodze do teściów spotyka wielu przyjaciół. Chcą oni jej towarzyszyć i ropucha się zgadza. Teściowie zapraszają gości do stołu, jednak posiłek kończy się awanturą, ponieważ w wielkiej misce pełnej jedzenia tkwi tylko jedna łyżka. Wszyscy zaczynają się o nią bić: wąż zjada ropuchę, kij zabija węża, termit rozgryza kij i zostaje połknięty przez kurę, kurę zjada lis, lisa wpada w sidła, ogień pali sidła, deszcz gasi ogień, słońce zwycięża deszcz. Ten nieoczekiwany koniec wyjaśnia według legendy, dlaczego towarzysze ropuchy do dzisiaj są sobie wrodzy.

Galerie Link


partnerlogos Landeshauptstadt Hannover Samo Zycie Polskadomena Tolstoi Hilfs- und Kulturwerk Hannover E.V. ADV Nord Generalkonsulat der Republik Polen in Hamburg Stowarzyszenie Filmowcow Polskich Polenflug 09 Podcast Casa Latina