Seitenkopf
platzhalterHomepagetrennlinieFilmytrennlinieRelacjetrennlinieRecenzjetrennlinieGaleriatrennlinieOpis projektu trennliniePrasa o nas trennliniePartnerzytrennlinie
 
2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011| 2010 | 2009 | 2008 | 2007

Grudzień 2011

dla dzieci młodszych

zimowe igraszki
Bolek i Lolek: Zimowe igraszki (od 3 lat)
film rysunkowy 9'36, scenariusz Władysław Nehrebecki, Leszek Mech, reżyseria Zdzisław Kudła, SFR Bielsko-Biała 1973 (kadr filmowy z zasobów SFR) 

Bolek i Lolek w towarzystwie pieska przeżywają przygody na śniegu. Przypadkowo spotykają niedźwiedzia, przed którym z trudem udaje się im umknąć.

reksiowa zima
Reksiowa zima (od 3 lat)
film rysunkowy 9'01, scenariusz Lechosław Marszałek, reżyseria Romuald Kłys, SFR Bielsko-Biała 1981

Podczas mroźnej zimy Reksio dokarmia głodujące ptaki. Na wiosnę odpłacają się mu pięknym śpiewem.

Niespodzianka
Przygody Myszki: Zimowa wycieczka
film rysunkowy 9'16, scenariusz Renata i Leszek Mech, reżyseria Eugeniusz Kotowski, SFR Bielsko-Biała 1983 (kadr filmowy z zasobów SFR)

Myszka wyrusza na nartach na zimową wycieczkę. Spotyka zająca, na którego poluje lis. Udaje się jej pomóc zającowi i przepędzić napastnika. 

Październik 2011

dla dzieci młodszych

Prezent dla Elli
Prezent dla Elli / Un regalo para Ellie (od 2 lat)
7´08, scen. Susan Kim, reż. Guillermo Garcia i David Cantolla, Zinkia Entertainment 2005

Podczas spaceru Pocoyo dowiaduje się, że jego przyjaciółka Elli ma urodziny. Postanawia zrobić dla niej własnoręcznie piękny prezent.

A psik
A psik! / Estornudos (od 2 lat)
7´14, scen. Claudia Silver, reż. Guillermo Garcia i David Cantolla, Zinkia Entertainment 2005

Pies Lula bawi się mydlanymi bańkami, które puszcza Pocoyo. Elli też chciałaby puszczać bańki, ale Pocoyo jej nie daje. Wszyscy są poobrażani i smutni. Ale kiedy znów bawią się razem, od razu powraca dobry nastrój.

Niespodzianka
Niespodzianka / ! Sorpresa! (od 2 lat)
7´14, scen. Kevin Strader, reż. Guillermo Garcia i David Cantolla, Zinkia Entertainment 2005

Z ptasiego gniazda wypada jajko. Pocoyo łapie je i myśląc, że to piłka, podrzuca je do góry. Na szczęście Pato ratuje jajko przed rozbiciem. Przyjaciele próbują włożyć je z powrotem do gniazda, ale są za mali. Dopiero Elli udaje się to tuż przed wykluciem się małego ptaszka.

dla dzieci starszych
Kot bandyta
Kot bandyta (od 6 lat)
film rysunkowy według wiersza Rafaela Pombo, reż. Luis Enrique Ramirez, toy cantando&cia ltda

Kot mówi do swojej mamy: nie chcę już chodzić do szkoły, chcę być postrachem ludzi i zwierząt, dlatego skradłem ojcu sztylet i pistolet. Minęło trochę czasu, w którym kot miał same złe doświadczenia na zbójeckiej ścieżce. W końcu zapłakał i zatęsknił za domem i za mamą i postanowił wrócić. Odszukał mamę i mówi: mamo, wybacz mi, nigdy już nie będę niedobry.

Mirringa
Kotka Mirringa Mirronga Candonga (od 6 lat)
film rysunkowy według wiersza Rafaela Pombo, reż. Luis Enrique Ramirez, toy cantando&cia ltda

Mirringa Mirronga Candonga zaprasza na przyjęcie inne koty. Chce bawić się z nimi w chowanego i dać im do jedzenia coś innego, niż myszy i szczury. Mirronga mówi: moja pani wyruszyła w podróż, możemy więc skorzystać z okazji i zjeść wszystko, co jest w lodówce. Mamy kurczaki i rybę, ciasto i torciki, naleśniki i deser. Po jedzeniu zaczynają się tańce: walc, polka, mazurek. Wszyscy się cieszą, śmieją się głośno i hałasują. Ale co za pech! Wróciła pani Engracia i pogoniła wszystkich miotłą z żółtego żarnowca.

Wrzesień 2011

 

Małpki w operze
Mistrzowie muzyki (Musica Maestro)
7´08, scenariusz Claudia Silver, reżyseria Guillermo Garcia i David Cantolla, Zinkia Entertainment 2005

Pocoyo, słonica Elli, kaczka Pato, i pies Loula słyszą orkiestrę piłeczek i sami chcą muzykować. Grają na różnych instrumentach (trąbka, bębenek i talerze), ale ich muzyka nie brzmi dobrze. Żeby zagrać, muszą się nauczyć słuchać i dostrzec, że muzyka jest wszędzie, także w każdym z nas.

 

Rękawiczka
Deszczowy dzień (Un dia de Lluvia)
7´13, scenariusz Andy Yerkes, reżyseria Guillermo García i David Cantolla, Zinkia Entertainment 2005

Pocoyo znajduje parasol. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi próbuje odgadnąć, do czego on służy.

 

 

Rękawiczka
Zagadka fotograficzna (Un misterio desconcertante)
7´13, scenariusz Pippin Parker, reżyseria Guillermo Garcia i David Cantolla, Zinkia Entertainment 2005

Pocoyo rozmawia ze swoim aparatem fotograficznym. Kiedy idzie poszukać jabłka, aparat znika. Kto go wziął? Może Pocoyo to zgadnie, kiedy obejrzy zdjęcia.

 

 

Marzec 2011

dla dzieci młodszych

Małpki w operze
Małpki w operze
reż. L. Schwarzman, Sojusmultfilm1995

Małpia mama musi ciągle czymś zajmować swoje dzieci, żeby zbytnio nie psociły z nudów. Kiedy mama wybrała się do opery, dzieciaki poszły po cichu za nią i włączyły się w przedstawienie.

Galerie Link

Rękawiczka
Rękawiczka
reż. Roman Katchanov, Sojusmultfilm 1967

Mała dziewczynka bardzo chciałaby mieć psa, ale jej mama się nie zgadza. Jednak pragnienie dziewczynki jest tak wielkie, że stara rękawiczka zamienia się w pieska.

Galerie Link

dla dzieci starszych
Niania
Niania
reż. Garri Bardin, Firma Stayer 1998

Rodzice małego chłopca nie mają dla niego czasu. Przez okno widzi on, jak inne dzieci bawią się ze swoimi opiekunami. Wtedy wpada na świetny pomysł: ze staroci na strychu robi sobie nianię.

Galerie Link

Luty 2011

dla dzieci młodszych

Reksio
Gapiszon w cyrku (od 3 lat)
film rysunkowy, 9'15 scenariusz Bohdan Butenko i Jerzy Kotowski, reżyseria Jerzy Sobolewski, SE-MA-FOR Łódź 1964

Gapiszon trafił do cyrku na gapę i niechcący wziął udział w przedstawieniu razem z lwami i siłaczem.

Galerie Link

Pampalini i grizzly
Pampalini i żyrafa (od 3 lat)
film rysunkowy z monologiem, 9'05, scenariusz Leszek Mech i Bronisław Zeman, reżyseria Jan Hoder, SFR Bielsko-Biała 1979

Pampalini próbuje złowić żyrafę. Jak zwykle ma tysiąc pomysłów, jak zwabić żyrafę do pułapki i jak zwykle, zwierzęta okazują się sprytniejsze.

Galerie Link

Pampalini i grizzly
Koziołek Matołek: Rajd (od 3 lat)
film rysunkowy, 9', scenariusz Andrzej Lach i Roman Duś na podstawie książki K. Makuszyńskiego i M. Walentynowicza "120 przygód Koziołka Matołka", reżyseria Piotr Paweł Lutczyn, SMF Warszawa i TVP, 1969

Koziołek Matołek przypadkiem zdobywa samochód i wybiera się nim na wycieczkę. Po drodze ściga się z kierowcą ciężarówki.

dla dzieci starszych
Piotruś i wilk
Magiczne drzewo: Para (od 8 lat)
film fabularny (w języku polskim z angielskimi podpisami), 26'50, scenariusz i reżyseria Andrzej Maleszka, TVP 2006

W listopadzie nad doliną Warty przeszła burza, która powaliła olbrzymi dąb. Nie był to zwyczajny dąb, było to magiczne drzewo. Ludzie nie wiedzieli, że w tym drzewie zaklęta jest ogromna moc. Pocięli je na deski i zrobili z nich setki różnych przedmiotów. A każdy przedmiot zachował cząstkę magicznej siły. Wysłano je do sklepów na całym świecie i od tego dnia zaczęły się dziać dziwne rzeczy.
Rodzice Ani rozchodzą się, tata wyjeżdża na pół roku do Hamburga. Przed wyjazdem daje córce w prezencie drewniane holenderskie buty. Nagle okazuje się, że Ania potrafi czarować. Czary znikają, kiedy Ania ofiarowuje tacie jeden but – chce je nosić tylko wtedy, kiedy będą razem z tatą. Dziewczynka wyrusza do Hamburga, by połączyć oba drewniaki i spełnić swoje najgorętsze życzenie.

Styczeń 2011

dla dzieci młodszych

Reksio
Uwaga, małpy!
(Осторожно, обезьянки!) film rysunkowy, reżyseria M. Miroschkina, L. Schwarzman, Sojusmultfilm 1984

Małpia mama ma niełatwe życie: musi zająć czymś liczną gromadkę dzieci, żeby się nie nudziły i nie narobiły szkody. Ale ponieważ absorbuje ją niemowlak, starszym małpiątkom udaje się wymknąć spod kontroli. W ZOO droczą się z ogrodnikiem. Na szczęście mamie udaje się go uspokoić. Tymczasem dzieciaki próbują "pomagać" już gdzie indziej.

Pampalini i grizzly
Wilk i zając, odcinek 15
(Ну, погоди! Выпуск 15) film rysunkowy, reżyseria Wjatscheslaw Kotjonotschkin, Sojusmultfilm 1985

"Szukamy młodych talentów" – głosi plakat. Naturalnie natychmiast zgłaszają się wilk i zając. Zając zostaje przyjęty, a wilk odrzucony, choć próbuje się ukryć pod różnymi przebraniami. Rozzłoszczony wilk wpada do programu zająca, żeby się na nim zemścić.

dla dzieci starszych
Piotruś i wilk
Dziewczynka i słoń
(Девочка и слон) film rysunkowy w oparciu o opowiadanie Aleksandra Kuprina "Słoń", reżyseria Leonid Amalrik, Sojusmultfilm 1969

Rodzice poświęcają swojej córeczce wiele uwagi. Prowadzą ją na lekcje fortepianu, tańca i dobrych manier. Na zabawę czasu już nie starcza. Pewnego razu dziewczynka widzi plakat zapraszający na pokaz słoni. Jednak rodzice nie mają czasu, by się z nią tam wybrać. Dziewczynka rozchorowuje się i nie pomagają żadne lekarstwa...

Galerie Link


partnerlogos Landeshauptstadt Hannover Samo Zycie Polskadomena Tolstoi Hilfs- und Kulturwerk Hannover E.V. ADV Nord Generalkonsulat der Republik Polen in Hamburg Stowarzyszenie Filmowcow Polskich Polenflug 09 Podcast Casa Latina